Sport

Zlato za Lidiju, mlade nade bronzane na domaćem takmičenju

Posted: 11. novembra 2019. u 19:34   /   by   /   comments (0)

Lidija Trmčić, članica Karate kluba “Užice”, osvojila je zlatnu medalju na međunarodnom turniru u Budimpešti održanom u subotu 9. novembra. Lidija je do zlata na “Hungarian open” turnru došla savladavši takmičarke iz Hrvatske, Slovačke  i zemlje domaćina, a za zlato je presudila pobeda nad Slovakinjim u finalu, rezultatom 2:0.

Dan kasnije, u nedelju, karatisti iz kategorije pioniri i nade nastupili su  na Kup-u Srbije u Smederevu odakle su mladi Užičani, Luka Bakić i Aleksandra Rogić doneli bronzane medalje.

U kategoriji nada do 47 kg Luka Bakić je posle dve pobede, poražen je u polufinalu, zauzevši treće mesto. Kod devojaka u kategoriji nada do 54 kg Aleksandra Rogić je takođe posle dve pobede, poražena u polufinalu. Demian Delić je u poslednjoj sekundi izgubio meč u četvrtfinalu, dok je Jovana Ćurčić posle jedne pobede, poražena u četvrtfina.

M.M. / Izvor: KK Užice