Sport, Vesti

Užičani slavili protiv Partizana iz Lipljana

Posted: 21. septembra 2015. u 14:35   /   by   /   comments (0)

U nedelju 20. septembra u dvorani Veliki park OK Užice je dočekao OK Partizan iz Lipljana i savladao ga rezultatom 3:1 (25 : 13, 25 : 16, 17 : 25, 25 : 18) 92 : 72.
Posle utakmice u prvom kolu Kupa Srbije u Bajinoj Bašti, Užičani su u drugom kolu na svom terenu protiv mnogo jačeg protivnika odigrali disciplinovanije i agresivnije i zasluženo prošli u treće kolo.
—Partizan iz Lipljana je stari rival Užica i veoma iskusna ekipa, predvođena sjajnim tehničarem Aleksandrom Rašićem. Ekipa Užica polako uređuje svoju igru, jer su novi igrači dobili glavne uloge. Dok ne izgrade svoje samopouzdanje imaće dosta uspona i padova. Danas je bilo mnogo više odličnih akcija i dobrih predviđanja nego padova koncentracije i rezultat je pobeda protiv sjajnog protivnika. Cela postava Tripković, Šuljagić, Lazić, Ignjatović, Ćirković, Lekaj i Milojević je odigrala stabilno i pokazali su da mogu i mnogo bolje. Prva dva seta su bila skoro bez greške. Šteta je što mentalno nisu jači, jer onda sigurno ne bi pravili onoliko grešaka u trećem setu. Odlične epizodne uloge su imali petnaestogodišnji Uroš Krstić u trećem setu i Milan Veljašević u četvrtom setu.–istakao je trener Slobodan Bogosavljević

Sudije: Nevena Nešković, Duško Ristanović (oboje Užice);

Užice: Murić, Tripković 1 poen, Lekaj 5 poena, Arsić, Derikonjić, Veljašević, Ignjatović 12 poena, Lazić (kap) 31 poen, Šuljagić 6 poena, Ćirković 14 poena, Krstić, Milojević (lib); treneri Bogosavljević i Krsmanović;
Partizan: Kitić, Ilić 5 poena, Rašić A. (kap), Karadžić, Rašić M. 8 poena, Sojević 8 poena, Stojković 2 poen, Mitrović, Stanojević, Jocić, Krstić 12 poena, Mirić (lib); trener Rašić S;