Sport, Vesti

Slobodi tri boda nakon pobede nad ČSK Pivarom iz Čelareva

Posted: 13. septembra 2015. u 09:15   /   by   /   comments (0)

FK Sloboda  Užice savladala je FK ČSK Pivara iz Čelareva rezultatom 2:0 u okviru 5. kola Prve lige Srbije. Utakmica je odigrana u subotu 12. septembra na Gradskom stadionu u Užicu sa početkom u 16. časova pred oko 400 gledalaca.

Sloboda je ušla u utakmicu agresivno sa željom da ovog puta stigne do pobede i osvoji sva tri boda na domaćem terenu.
Prvu šansu za Slobodu na utakmici videli smo u devetom minutu kada je Milanović posle centaršuta Jeremića sa desne strane šutirao glavom sa desetak metara pored stative.

U 15. minutu utakmice Sloboda je povela sa 1:0. Milanović je sa sredine terena uposlio Miličića koji je pobegao dvojici protivničkih igrača, ušao u šesnaesterac i šutirao ispod golmana koji je zakačio loptu ali se ona na radost Slobodinih navijača ušetala u gol.
ČSK je pripretio u 17. minutu. Mijailović je oštro šutirao sa ivice šesnaesterca ali je lopta prohujala iznad prečke golmana Tasića. Od tada je Sloboda čvrsto držala utakmicu pod kontrolom.
Sloboda je imala šansu u 23.minutu kada je Petrović u šesnaestercu petom vratio povratnu loptu Vukojičiću a on sa desne strane ciljao suprotini ugao loptu koja je otišla koji centimetar iznad prečke.

Uzvratio je ČSK u 28.minutu kada je Ilić snažno šutirao preko gola Slobode.
U 35. minutu dosuđen je jedanesterac za Slobodu. Vukojičić je ušao u šesnaesterac gde ga je srušio odbrambeni igrač gostiju Bajat a sudija Paunović odmah pokazao na belu tačku. Penal je izveo kapiten Miličić. Posle rezantnog šuta lopta se odbila od golmanove leve stative u mrežu za rezultat od 2:0 za Slobodu.

Do kraja poluvremena Sloboda je igrala sigurno a gosti bez ozbiljnijih akcija.
Malo šansi videli smo u drugom poluvremenu. Jedna od njih je šut Miličića u 65. minutu sa 16 metara oštro pored desne stative golmana gostiju Tankosića.
Izglednu priliku da poveća vođstvo Slobode imao je i Đorđević u 78. minutu ali je njegov šut izbliza zaustavio golman ČSK Pivare. Još treba napomenuti da je publika u 79. minutu aplauzom nagradila driblinge Emeruma, novajlije u timu Slobode.
Igrači trenera Ristanovića su rutinski priveli utakmicu kraju zasluženo osvojivši tri boda. Jedini žuti karton dobi je fudbaler Bajat (ČSK Pivara) u 37. minutu.

Pozdravivši sve prisutne trener FK ČSK PIVARE je izneo svoje viđenje utakmice:

—Čestitam Slobodi na zasluženoj pobedi. Nismo mogli danas da prepoznamo naše igrače i ceo tim je bio ispod nivoa. Ekipa Slobode je bila agresivnija i znala u svakom momentu šta hoće na čelu sa Vukojičićem i Jeremićem. Nismo imali probojnost na terenu, ušli smo bojažljivo u utakmicu, a imali smo i mali hendikep zbog neigranja najboljeg igrača Alekse Vukanovića.–

Trener FK SLOBODE Ristanović Predrag čestitao je igračima i navijačima na pobedi i prokomentarisao tok utakmice:
—Odigrali smo kvalitetno jedno poluvreme kao što smo igrali do sada u ovom prvenstvu. Sada se ispostavilo da je to bilo dovoljno. Odigrali smo prvo poluvreme agresivno na prvu loptu i to nam se isplatilo. Drugo poluvrme nismo odigrali dobro, ekipa ČSK Pivare nas je primorala da igramo više na našoj polovini terena. Imali smo odličnu šansu Đorđevića da utakmicu uvedemo u miran tok, ali ova pobeda nam mnogo znači da nastavimo da igramo bolje. Imali smo problem sa sastavom tima, prvenstvo je izjednačeno, tako da je svaka nova utakmica takođe i novi izazov.–

Ekipe su igrale u sledećem sastavu:
FK Sloboda: Tasić, Dolmagić, Marjanović, Vidić, Babić, Milanović, Miličić, Petrović ( Emerum od 58. min.), Đorđević (Čumić od 90.min.), Vukojičić, Jeremić (Đurić od 78.min.)
FK ČSK Pivara Čelarevo:Tankosić, Đekić, Jević, Vujošević (Stanić od 65.min.), Kerkez, Ilić (Matić od 46.min.), Mijailović, Tanasić (Jelić od 38.min.), Jakšić, Vukasović, Bajat.