Sport, Vesti

Sloboda propustila tri boda protiv Inđije

Posted: 3. oktobra 2015. u 20:04   /   by   /   comments (0)

Danas 03. oktobra sa početkom u 15. časova na Gradskom stadionu u Užicu odigrana je utakmica 8. kola 1. Lige Srbije na kojoj je FK “Sloboda” Užice poražena od FK” Inđija” iz Inđije rezultatom od 1:2.
Poigravanjem sa loptom i greškama u odbrani štopera Babića u dva navrata domaći fudbaleri su poklonili dva gola gostima i propustili šansu da odnesu pobedu nad Inđijom kojoj su ovo bila prva tri boda u gostima.
Prvi gol za Slobodu postignut je kada je Babić presekao napad Inđije i uposio Vukojičića koji je prošao 50. Metara po sredini terena zaobišavši odbranu gostiju is a 9. Metara matirao golmana Milanovića za rezultat od 1:0 u 14. Minutu prvog poluvremena.
Prva ozbiljnija šansa za Užičane usčedila je u 29. minutu kada je Emeka uposlio Vukojičića, a ovaj dodao loptu Jeremiću koji ju je jakim šutem plasirao ka Milanovićevom golu. Ipak golman Inđije zaustavio je loptu na vreme i spasao svoju mrežu.
U 34. minutu nakon izgubljene lopte Babića napadać Inđije Georgijević je uposlio saigrača Pejića koji je poslao loptu u golmanov donji desni ugao sa 15. metara za izjednačujući rezultat od 1:1.
Trener Slobode Ristanović isključen je sa meča u toku prvog poluvremena zbog prigovora sudiji.
Na početku drugog poluvremena gosti ohrabreni nerešenim rezultatom pokazali su inicijativu na terenu. U 57. minutu zavladao je šok za sve prisutne kada je Babić nesmotrenom akcijom izgubio loptu koju je Georgijević iskoristio sa 10. metara i lako savladao golmana Tasića za rezultat od 1:2.
Nakon drugog gola i izmena u redovima Slobode, domaći fudbaleri nisu prikazali igru koja je bila viđena prvih 20. minuta utakmice. Jedinu šansu za preokret na utakmici imao je u 90. minutu fudbaler Slobode Jermić kada je sa ivice šesnaesterca šutirao u donji desni ugao protivničkog gola, ali je golman Milanović ovu loptu izbacio u gol aut.

Trener FK “Inđija” Nikolić Goran čestitao je Slobodi na korektnoj igri komentarišući tok meča:
—Bili smo u krizi rezultata posle izgubljene utakmice od Napretka. Vratili smo se u igru posle rezultata od 1: 0 za domaće, utakmica je bila teška i čestitam domaćinu u daljem toku takmičenja.–
Trener FK “Slobode” Ristanović Predrag čestitao je Inđiji na pobedi izneo je svoje viđenje utakmice:
—Mislim das mo dobro otvorili utakmicu i došli do rezulatata, ali nismo iskoristili šansu Jeremića za 2:0 i poklonili pobedu. Imali smo nesreću da jedan od najboljih igračau prethodnih 7. kola danas bude tragičar utakmice. Dve njegove katastrofalne greške kumovale su da ovoga puta budemo kažnjeni. Posle ovog poraza vraćamo se u realnost a to je borba za opstanak i za sredinu tabele. Ekipa ima svoj određeni kvalitet ali mislim da ima i problema unutar ekipe. Nadam se da ćemo ovaj kiks naplatiti protiv Radničkog iz Kragujevca.–
Žute kartone na utakmici dobili su: FK “Sloboda”,Vukojičić (15.min) i FK “Inđija”, Valentić(66.min.).
FK “Sloboda” Užice: Tasić D. Nikola, Marjanović , Vučković (od46.Milanović)Đurić, Babić,Vidić, Milićić, Đorđević, Jeremić, Vukojićić, Emeru E. Jacobs( Dolmagić).
FK “Inđija” Inđija: Milinović, Valentić, Tomanović, Simunović, Jovanović,(od 90. Zdravković), Vučetić, Vuković, Vukomanović, Dimitrić, ( od 72. Rajak),Pejić,Georgijević.