Sport, Vesti

Sloboda odigrala remi sa Proleterom

Posted: 30. avgusta 2015. u 13:04   /   by   /   comments (0)

U trećem kolu I lige Srbije u subotu 29. avgusta sa početkom u 19.30 časova FK Sloboda je odigrala utakmicu sa FK Proleterom iz Novog Sada koja je završena nerešenim rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu najbolju šansu imali su gosti kada je u 2. minutu Karanov šutirao sa ivice šesnaesterca ka golu, ali golman Slobode Tasić je vešto odbranio ovaj udarac i izbacio loptu u korner. Usledilo je odmeravanje snaga oba tima bez ozbiljnijih akcija sve do 19. minuta kada je Jeremić posle slobodnog udarca ubacio loptu u šesnaesterac Proletera, ali je golman Buzadžija prvi došao do lopte. U 22. minutu Karanov je izveo slobodan udarac za Proleter sa 30 metara ali je lopta završila u rukama golmana Slobode.

U 25. minutu Miličić je  prošao sa desne strane, šutirao loptu ka golu koja se odbija od odbrambenih igrača Proletera i dolazi Jeremiću koji  ju je uputio udarac ka golu gostiju ali bez uspeha. Usledio je napad Proletera u 33. minutu akcijom Kočovića, Boškovića i Mirosavljeva koji je šutirao loptu ka golu ali golman Tasić je bio na mestu.
Najbolju šansu u prvom delu meča imala je Sloboda kada je u 36. minutu Đurić centrirao Jeremiću, a on sa 10. metara glavom poslao loptu koja je prošla pored desne stative protivničkog gola.
U drugom poluvremenu Sloboda je krenula ofanzivno i pokušavala na svaki način da ugrozi gol Proletera. U 48. minutu Užičani su posle izvođenja kornera prvi put zapretili gostima da bi i u 51. minutu usledio drugi pokušaj da se ugrozi protivnički gol posle slobodnog udarca Jeremića. Dva minuta kasnije Milanović je šutirao sa 12 metara ali je ova sjajna šansa ostala propuštena.

Usledio je i prekid nakon faula nad Vukojičićem koji je i izveo slobodan udarac za Slobodu. Lopta se odbila od protivničkog igrača i završila u korneru. Nakon izvedenog kornera nastala je gužva na 5. metara od protivničkog gola koju igrači Slobode nisu iskoristili te je i ova šansa ostala propuštena.
Sloboda je i dalje vršila pritisak i gol je visio u vazduhu. Ipak nakon jedne akcije igrača Slobode usledio je kontranapad Proletera u 61. minutu kada je nakon asistencije Grgića Mirosavljev dao gol za ekipu gostiju. U 69. minutu Sloboda je izjednačila rezultat tako što je Đorđević maestralnim potezom sa ivice šesneasterca sa leve strane uputio udarac i pogodio prazan gol. Golman Buzadžija bio je nemoćan.
U 74. minutu Švonja je šutirao sa preko 30 metara ali golman Slobode Tasić bio je siguran.

_DSC0181

Tri minuta kasnije Sloboda je pokušala da ugrozi odbranu Proletera preko Miličića koji loptu nije dobro zahvatio glavom i poslao je u golaut. Usledili su napadi Slobode i u 82 i 89. minutu ali bez mnogo uspeha. Šasu za preokret na meču propustio je fudbaler Slobode Ćosović kada je u 90. minutu glavom uputio loptu sa 5 metara i poslao je iznad prečke gola.

Svoje viđenje utakmice izneo je trener FK Proletera Janković Zoran:
—Jedna fina predstava u Užicu, dobra utakmica na zavidnom nivou sa dosta želja na obe strane, a za nas treća nerešena u nizu. Dali smo prvi gol, uložili smo dosta truda na utakmici, ali posle prelepog pogotka Đorđevića dovedena je utakmica na jedan realan rezultat. Mi smo mlada ekipa koja pokušava da kroz igru dođe do gola. Sloboda nas je u drugom poluvremenu stisla, ali fali to iskustvo mladih igrača sa obe strane kako bi bilo više golova osim ova dva.–
Zatim je trener FK Slobode Ristanović Predrag komentarisao tok utakmice svojih igrača:
—Sa pravom smo se pribojavali ove utakmice protiv FK Proletera jer su tradicionalno neugodan rival za mene. Koju god sam ekipu vodio retko sam pobeđivao utakmicu protiv njih. Možemo i da budemo nezadovoljni što nismo osvojili tri boda, ali u principu moramo i da budemo zadovoljni sa tim bodom. U prvom poluvremenu nismo mogli da dođemo do igre i velikih prilika za gol, a u drugom poluvremenu smo napravili pritisak i stvorili dosta šansi i polušansi za postizanje gola. Nije lako odigrati utakmicu iz minusa, došli smo do izjednačenja evrogolom Đorđevića. Moglo je i do pobede na kraju sa par šansi Ćosovića, ali na kraju ekipa Proletera je pokazala da stvarno zna da igra fudbal i da će svima biti težak protivnik u ovom prvenstvu.–

Žute kartone na utamici dobili su :
FK Sloboda ( Vukojičić 64. , Vidić 88. )
FK Proleter ( 57. Švonja, Dragojević 81.)
FK SLOBODA: Tasić N., Miličić, Marjanović, Babić, Vidić, Milanović, (od 63Tasić D.N.) Đurić, Dolmagić, , (od 55 . Ćosović ), Vukojičić, ( Petrović od 80.), Đorđević, Jeremić.
FK PROLETER: Buzadžija, Dragojević, Kočović, Švonja, Petrić, Čordašević, Bošković, (Miljković od 58.), Desančić, ( Leškov od 80. minuta), Karanov, Mirosavljev, Grgić.