Sport, Vesti

Sevojno goleadom nad Napredkom postiglo treću pobedu u nizu

Posted: 31. avgusta 2015. u 18:10   /   by   /   comments (0)

U nedelju 30. avgusta sa početkom u 16.30 časova odigrana je utakmica 3. kola okružne lige FSZO na kojoj su fudbaleri Sevojna pobedili ekipu Napredka iz Gornje Dobrinje rezultatom 9:1 i prikazali sjajnu igru na stadionu kod Valjaonice Bakra i Aluminjuma.

Posle akcije fudbalera po desnoj strani nad Vranjevcem je u 1. minutu meča naparavljen faul. Kapiten Sevojna Vuković postigao je  gol iz penala za rezulatat od 1:0. Domaći su nastavili sa napadačkim stilom igre koja je krunisana pogotkom Milojevića u 8. minutu kada je sa 14. metara šutirao u levi ugao i zatresao mrežu gostiju na radost svih prisutnih. Sevojno je povelo sa 2: 0,, a šanse su krenule da se nižu već u 12 minutu duplim pasovima Vukovića i Milivojevića koji je šutirao loptu iznad prečke.

Usledili su prodori po levoj strani preko kapitena Vukovića pa je odbrana Napredka bila prinuđena da boravi na svojoj polovini terena tokom većeg dela prvog poluvremena. Jedini pokušaj gostiju bio je u 32. minutu kada je posle centaršuta Jovanović pokušao da šutira sa sredine terena gde ga je dočekao spremni Ćosić i sprečio napad Napredka. Najbolju šansu za Sevojno u prvom delu igre imao je Vidaković kada je sa ivice šesnaesterca pogodio prečku u 35. minutu.

Posle faula nad Čarapićem usledio je slobodan udarac za Napredak. Jevtović je šutirao loptu koja se odbila od živog zida i ušla u šesnaesterac gde ju je dočekao kapiten Rizovski i u 38. minutu meča sproveo u mrežu golmana Simića. Gosti su smanjili prednost domaćih na 2:1. Rizovski je pred kraj prvog dela meča takođe probao da zapreti ekipi Sevojna šutem sa preko 40. metara ali golman Simić je bio siguran.

U drugom poluvremenu Sevojno je nastavilo napadački po desnoj strani preko Vranjevca koji je šutirao sa 8. metara, ali su golman i odbrambeni igrači Dobrinje zaustavili  loptu kod golaut linije.
U 48. minutu posle izmene kada je Aleksić ušao umesto Pantelića trener domaćih Slobodan Vučković promenio je taktiku prebacivši Ćosića u napad. U 53. minutu igre Ćosić postiže gol za Sevojno za vođstvo od 3:1. Usledio je prodor fudbalera Sevojna po levoj strani gde Ćosić iz gužve dobija loptu prolazi po levoj strani i postiže gol u 56. minutu za rezultat od 4:1. Trenerova zamisao je već urodila plodom jer je ovo bio Ćosićev drugi gol.

U 65.minutu Čosić je sa 10. metara šutirao na gol ali je golman Dobrinje nogom izbacio loptu van šesnaesterca. Sevojno je opet pritislo odbranu Dobrinje a novi gol je visio u  vayduhu. Posle asistencije sa leve strane sa centra Vidaković je postigao gol povećavši rezultat na 5:1. Ponovo je Vidaković u 72. minutu prodro kroz odbranu gostiju i sa desne strane dao gol za rezultat od 6:1.

Najbolju šansu u drugom delu meča imali su igrači Dobrinje u 73. minutu. Slobodan udarac izveo je posle prekida Mićović koji je pogodio same rašlje. Nakon toga usledio je hladan tuš za Napredak kada je Vidaković postigao treći gol i povećao na 7:1 za Sevojno.
Kapiten Vuković je u 89. minutu maestralnim lob udarcem matirao golman Vasiljevića za rezultat od 8:1. Vidaković je ponovo briljirao četvrtim golom kada je posle centaršuta Vranjevca u 90. minutu zatresao mrežu Napredka što je bio konačan rezultat na ovoj utakmici od 9:1.

Žute kartone za FK Napredak dobili su: Mićović u 21. a za FK Sevojno Živković  u 41.minutu.

FK SEVOJNO: Simić, Vranjevac, Marić, Živković, Pantelić( od 52. Aleksić ), Vidaković S., Milivojević, Ćosić, Virić, Vuković, Pejić( od 66. Vidaković N.).

FK NAPREDAK: Vasiljević, Erić, Jovičić, Jevtović, Čarapić, Rizovski, Jovanović( od 56. Vasilijević), Vasiljević, Mićović, Timotijević, Mićović.