Sport, Vesti

Selekcije FK Slobode odigrale utakmice ovog vikenda

Posted: 6. septembra 2015. u 14:45   /   by   /   comments (0)

Fudbaleri FK Slobode gostovali su juče 5. septembra u Kruševcu i poraženi su rezultatom Napredak-Sloboda 2-1 (1-0).Strelci za ekipu Napretka bili su: Beljić u 33. i 65. za Napredak, Zonjić u 80. minutu (autogol) za Slobodu.

U prvom delu meča posle centaršuta Simonovića u 10. minutu Nešović hvata volej ali je bio neprecizan. Nakon duplog pasa Ivelje i Beljića usledio je precizan pas u srce šesnaesteca Slobode ali „rosoneri“ su uspeli da osujete pokušaj Lemajića. U 33. minutu Beljić je povukao loptu paralelno sa ivicom kaznenog prostora ka sredini, tražeći dobru poziciju. Usledio je šut i Tasić je bio savladan te je domaća ekipa povela sa 1:0. Lazarević je uputio odličan šut iz slobodnog udarca sa 18. metara i pogodio prečku.
Drugo poluvreme donosi dvostruku izmenu u timu Slobode. U igru su ušli Dolmagić i Nikola D. Tasić ,koji se nakon deset minuta provedenih u igri povredio i kolima hitne pomoći je transportovan u bolnicu. Sloboda kreće u ofanzivu i u 61. minutu nakon akcije koju se kreirali Jeremić i Vukojičić. Dolmagić šutira iz prve,ali je Simonović sprečio izjednačenje sa gol linije. Usledila je kazna za propuštene prilike Slobode. Posle asistencije sa desne strane Beljić preciznim šutem matira Tasića i povećava vodjstvo Napretka na 2:0. Užičani se nisu predavali i u 80. minutu smanjuju rezultat. Nakon oštrog centaršuta Dolmagića, Zonjić sprovodi loptu u sopstvenu mrežu za rezultat od 2:1. Sloboda je mogla i do izjednačenja nakon izvrsnog šuta Marjanovića sa 20. metara, ali je golman Nikolić odličnom paradom uspeo da skrene loptu u korner. Nikolić se takođe istakao i u finišu susreta kada je posle odličnog prodora Dolmagića odbranio zicer Ćosovića.