Sport, Vesti

Rukometaši Sloge doneli bod iz Niša

Posted: 27. septembra 2015. u 00:33   /   by   /   comments (0)

U drugom kolu Superlige rukometaši Sloge iz Požege igrali su nerešeno u gostima protiv Železničara 1949. iz Niša sa 28:28.
U utakmici u kojoj je još na početku bilo jasno da je prednost na strani domaćina i to ne samo zbog terena i publike, nego i igre jer je  Sloga  u toku prvog poluvremena dopustila da domaćin bezbedi konstantnu prednost – u jednom delu i sa tri gola razlike. Na odmor se otišlo pri rezultatu 15:13 da bi se u nastavku meča situacija ponovlila u drastičnijim razmerama. Dva puta se desilo da Železničar 1949. povede i sa pet golova razlike pa do maksimalnog vođstva s razlikom od šest golova (24:18).
U dramatičnih desetak minuta pre kraja, Sloga jureći rezultat pokazuje sav svoj kvalitet jer šest minuta igra sa igračem manje. U toj situaciji minut pre kraja dolazi do izjednačenja (27:27) da bi potom Železničar 1949.ponovo poveo , ali Sloga u zadnjim trenucima izjednačava i rezultat se zaokružuje na 28: 28. Na strani gostiju najviše pogodaka upisao je Mladen Krsmančić (7) a gol manje postigao je Milan Pavlović. U ekipi Železničara 1949. najefikasniji u toku meča bio je Aleksandar Pavlović ( 8) dok je Mihajlo Mitić postigao 6 golova.
Železničar 1949. : Stoiljković , Porobić, Milutinović, Petrović, Pernar 4( ( 1), Podvinski , Virijević, Mađar (5), Lazić, Pavlović 8 (4), Stefanović 1, Milenković, Stanojić, Basarić 4, Mitić 6, Milanović
Sloga:Raković, Žarković, Milićević, Jestrović, Andrejević 4, Delibašić, Krsmančić 7, Milenković, Grujičić 3, Pavlović 6, Palević, Kaltak 3, Mirić 5 (2) , Dimitrijević, Mrdaković.
Narednog vikenda u Hali sportova u Požegi Sloga dočekuje Rudar iz Kostolca, prvoplasirani tim na tabeli za kojim požežani na drugom mestu zaostaju jedan bod.