Sport, Vesti

Petar Udovičić ostvario najbolji rezultat na svetu u trci veterana

Posted: 5. oktobra 2015. u 08:56   /   by   /   comments (0)

Atletičari Užica su učestvovali na dva državna Prvenstva.U Kragujevcu je održano Prvenstvo Srbije u polumaratonu,dok je u Kruševcu održan Kup Srbije za pionirke.

U trci veterana učestvovao je Petar Udovičić osoba sa invaliditetom, koji je trčao 1:24.30 što je najbolji rezultat na svetu u njegovoj kategoriji T37.U istoj trci najbolji je bio dvostruki prvak Balkana Mirko Minić koji je opet oborio državni rekord za veterane trčavši 1:21.40 što je za oko 2 minuta i 30 sekundi bolje o starog rekorda koji je iznosio 1:24.08.

Pionirka Tamara Mićević se okitila titulomi osvojila je I mesto na 1500. Metara, a Aleksandra Jovanović je osvojila II mesto. Milica Žunić je je trku završila na petom mestu.
U trci na 600. metara Aleksandra Jovanović osvojila je II mesto, a Tamara Mićević IV mesto.
Na prvenstvu Srbije u polumaratonu Ana Sekulić je osvojila IV mesto.

U narednom periodu članove AK,,Užice„ očekuje kros serija RTS-a.

Izvor: AK „Užice“/P.Marković