Sport, Vesti

Karatisti KK „Užice“ osvojili šest medalja u Čačku

Posted: 12. oktobra 2015. u 11:06   /   by   /   comments (0)

U subotu, 10.oktobra  u Čačku, u sportskoj dvorani „Mladost“ održan je Kup Uže Srbije za poletarce, pionire i nade u karateu. Učešće je uzelo 550. takmičara iz 46. klubova. Karate klub „Užice“ nastupio je sa 15 takmičara i osvojio 6 medalja.

U katama, Lidija Trmčić u kategoriji pionirki u braon i crnim pojasevima osvojila je zlatnu medalju, posle tri pobede, a u apsolutnom nivou je pogrešila katu u polufinalu, i osvojila treće mesto. Iva Pavlović je posle dve pobede poražena u polufinalu i osvojila je bronzanu medalju.
Kod dečaka najbolji su bili Luka Bakić koji je osvojio srebrnu medalju i Luka Trebješanin bronzanu medalju. (obojica 2006. god. oranž pojas). U borbama srebrnu medalju osvojio je Boris Pejković (2004godište, 52 kg). Posle dve pobede, poražen je finalu, osvojivši drugo mesto.

Pored takmičara koji su osvojili medalje, na završnicu Kupa Srbije plasirale su se i Jana Radović i Petra Simić u borbama.

Izvor: Karate klub „Užice“/P.M.