Fudbaleri „Crnokose“ ostvarili dugogodišnji san

Posted: 20. juna 2019. u 00:01   /   by   /   comments (0)

Fudbalski klub “Crnokosa” obezbedio učešće u Zapadno – Moravskoj fudbalskoj ligi

Za portal Pasaž priredio: Aleksa Pavlović

Iako na početku sezone niko nije ni  nije slutio da će Fudbalski klub “Crnokosa” biti u prilici da igra baraž za popunu višeg ranga, višegodišnji san fudbalske javnosti u opštini Kosjerić o plasmanu u zonski rang takmičenja ipak je  postao realnost, te će se Fudbalski klub “Crnokosa” iz Kosjerića u narednoj sezoni takmičiti u Zapadno – Moravskoj zonskoj fudbalskoj ligi.

Ovaj istorijski plasman, fudbaleri “Crnokose” ostvarili su nakon uspešne polusezone u  seniorskoj  fudbalskoj ligi koju organizuje Fudbalski savez Zlatiborskog okruga gde su zasluženo osvojili drugo mesto koje ih je odvelo u baraž za popunu višeg ranga.

U baražu  su kosjerićki provotimci ukrstili s “koplja” sa fudbalerima kluba “Parmenac” iz istoimenog mesta kod Čačka, koji su nakon dve utakmice položili oružje, što je  “Crnokosu ” dovelo do otvaranja novih stranica lokalne  fudbalske istorije.

Podsetimo, u prvoj utakmici baraža koja je odigrana u subotu, 15. juna, u Parmencu, igrači “Crnokose” slavili su neverovatnim rezultatom 5:1, dok je revanš meč okončan rezultatom 1:0 takođe u njihovu korist, čime je baraž za popunu višeg ranga završen ukupnim rezultatom 6:1 za kosjerićki tim.

Ovu utakmicu, pored sjajne igre domaćih, obeležila je i snažna podrška navijača te je stadion u Kosjeriću bio ispunjen do poslednjeg mesta. Sjajnu atmosferu na utakmici pokvarilo je nesportsko ponašanje pojedinih igrača gostujućeg tima koji su, zbog gestova prema glavnom sudiji, zasluženo kažnjeni crvenim kartonima.

Stadion: Gradski stadion Kosjerić, Gledalaca:  900, Delegat: Ćurguz Ostoja iz Uba; glavni sudija: Marinković  Viktor iz Valjeva; pomoćnici: Ćirić Željko iz Uba i Mijailović Jovan iz Uba

Žuti kartoni: Štulović (FK Crnokosa) 58 minut, Anev 56 minut i Jovanović M 85 minut (FK Parmenac). Crveni kartoni: Kuveljić 70 minut i Jovanović N. 90 minut (FK Parmenac). Strelci: Đokić Janko 73 minut (FK Crnokosa).

FK CRNOKOSA:Gavrilović, Vasilić, Zarić, Štulović, Erčević, Đokić S., Matović, Petković, Đokić J.,Đurić, Joksimović, Petronijević, Jovanović, Mićić, Ristanović,  Mijušković I Ostojić.

Trener ekipe: Veselinović Radojko Rujke

FK PARMENAC:Petrović, Đukič, Dramićanin, Kuveljić, Jovanović M., Anev, Miletić, Kostić, Ristanović, Gavrilović, Jovanović N., Jevremović, Popović, Jovanović M.

Trene rekipe: Belić Saša.

Uslovi korišćenja: Internet sajt i svi tekstovi, logotipi, grafika, slike, audio materijal i ostali materijal na ovom internet sajtu (u daljem tekstu: Sadržaj), jesu autorsko pravo ili vlasništvo Portala Pasaž, ili su na internet sajt postavljeni uz dozvolu vlasnika ili ovlašćenog nosioca prava. Korišćenje Sadržaja, osim na način opisan u ovim uslovima korišćenja, bez pisane dozvole vlasnika Sadržaja je strogo zabranjeno. Portal Pasaž će zaštiti svoja autorska prava, svoja prava intelektualne svojine i ostala srodna prava, kao i druga prava, u najvećoj meri dozvoljenoj zakonom, uključujući i krivično gonjenje.