Sport, Vesti

Bez pobednika na derbiju

Posted: 11. oktobra 2015. u 13:55   /   by   /   comments (0)

U subotu 10. oktobra na derbiju koji je po posećenosti oborio negativni rekord, Sloboda i Radnički su podelili bodove. Radnički 1923 – Sloboda 1:1 (0:0).
U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali ne i okviri gola. Sloboda ih je pogodila dva puta, Radnički jednom. Dolmagić je uputio pas u srce šesnaesterca, Jeremić nadmudrio odbranu, a zatim uputio precizan udarac za rezultat od 1:0 za Slobodu. Iako se činilo da Užičani preuzimaju kontrolu nad igrom, 1:0 je na semaforu stajalo svega desetak minuta. Igrao se 73. minut kada je Urošević odapeo projektil u levi gornji ugao Tasićevog gola. U finišu Radnički je propustio odličnu priliku da po prvi put slavi u tekućem prvenstvu. Golman Slobode Tasić sjajnom reakcijom sprečio je katastrofu.

Da je kojim slučajem očuvala prednost u poslednje dve utakmice, Sloboda bi narednog vikenda učestvovala u meču dve prvoplasirane ekipe.Rosoneri gube kući od ekipe koja nema pobedu u prvenstvu protiv posrnulog Radničkog i zadovoljavaju se bodom. Apatični nastupi trenera Ristanovića dovode do zabrinjavajućeg pitanja: Da li će se naredne subote Sloboda braniti na Begluku? Podsetimo, u goste dolazi lider i već dokazano najbolja ekipa lige.

Relativno visoka pozicija na tabeli se još uvek drži, ali je FK Sloboda bodovno sve bliža donjem domu. U nezgodnom trenutku očekuje se utakmica sa sjajnom ekipom Bačke, ali ni ostatak jesenjegrasporedanijeohrabrujući.

FK Sloboda: Tasić, Marjanović, Babić,Vidić, ( od 46. Tasić ), Vučković, Miličić, Milanović, Dolmagić, Vukojičić, Đorđević, ( od 55. Emeka ), Jeremić, (od 88. S. Đurić ).

Izvor: FK Sloboda Užice/ P.M.