Sport

Velika pobeda Požežana, mesto više na tabeli

Posted: 27. novembra 2017. u 09:09   /   by   /   comments (0)

Rukometaši Sloga ZmartForce savladali su ekipu Crvene Zvezde na gostovanju u Beogradu u nedelju 26. Novembra, rezultatom 30: 29. Pežežani su ovu pobedu  ostvarili u okviru 9 kola Superlige Srbije, i popeli se za mesto više na tabeli gde, trenutno, zauzimaju drugo mesto sa 12 bodova , koliko ima i trećeplasirani Obilić. Na čelu tabele i dalje je Železničar 1949 sa 17 bodova koji u sledećem kolu gostuje u Požegi u okviru 10 kola.

Iako početak utakmice nije obećavao pobedu Požežanima nakon početnog vođstva Zvezde sa četiri gola razlike, i konstantnog vođstva do kraja prvog poluvremena koje se, uz gol Cupare u zadnjem minutu prvog dela smanjilo na 5 razlike / 17:12/, drugi deo doneo je veliki preokret.  Sve do 45 minuta Zvezda je održavala prednost, a potom su gosti krenuli u nezaustavljiv juriš sve do kraja utakmice.  Smanjivši rezultat na dva gola razlike do pred kraj utakmice, lavovska borba vodila se u samom finišu, koju je krunisao gol Nemanje Gojkovića u zadnjem minutu utakmice i upravo ovaj pogodak doneo je Požežanima prvu, veliku pobedu na gostovanju.

Najefikasniji iz redova Sloga ZmarForce na gostovanju u hali Šumice bio je Todorović Darko sa 7 golova, dok je Nemanja Gojković šest puta zatresao mrežu protivnika. U ekipi Crvene Zvezde istakao se Babić Aleksandar sa 8, i Matičić Viktor i Mošić Ivan sa po šest pogodaka.

Crvena Zvezda: Radisavljević, Pejčinović, Lubojević, Đurković 3, Ljubenović , Babić 8, Pešić 2, Kljajić 1, Maričić 6, Palević, Čolović, Horvat 2, Nikolić, Mošić 6, Petrić, Blečić.

Sloga ZmartForce: Vokši 2, Pavić, Stevanović, Gojković 6, Todorović 7, Stojanović 2, Medić 4, Davidović 4, Antelj, Janković 4, Džamić, Radović, Radivojević, Marjanović, Cupara 1, Ražnatović.

Sudije: Dušan Stojković /Niš/ i Nenad Nikolić / Leskovac/.

M.N. / foto: RK Crvena Zvezda, zvaničan sajt