Sport

Sloga ZmartForce nastavlja tradiciju pobeda nad Partizanom

Posted: 2. novembra 2017. u 12:41   /   by   /   comments (0)

Rukometaši Sloge ZmartForce zabeležili su pobedu u utakmici sa ekipom Partizana 21:19  (14:9)u okviru šestog kola Superlige Srbije, i time se popeli za mesto više na tabeli  obezbedivši sebi trenutno treće mesto sa 8 bodova, dva manje od beogradske Crvene Zvezde na vodećoj poziciji.  Utakmicu u Hali sportova u Požegi, 1. novembra pratilo je oko 800 navijača sa tribina, a atmosferu rukometnog derbija zagrejali su i navijači Parizana. „Grobari“ Zapadne Srbije na navijački primeren način  bili  su uz svoj tim do samog kraja meča, bez obzira što Partizan tokom cele utakmice nije imamo priliku da opravda slavno ime svog kluba. Sloga, je, naime vodila tokom cele utakmice, sa izuzetkom jedinog izjednačenja 2: 2 u desetom minutu. Prvih deset minuta utakmice i jesu davali nadu gostujućem timu i navijačima, ali su Požežani bili neumoljivi, te je vrlo brzo nakon izjednačenja postignuta razlika od čak sedam golova (11: 4). Zadnjih šest minuta prvog poluvremena Partizan je iskoristio da sabere redove, ali se na odmor otišlo sa pet golova razlike u korist domaćina (14:9).

Pauza na poluvremenu gostima je dobro došla da se „saberu“ te su malo čvršće krenuli sa napadom i na samom početku sa nekoliko polukontri i uz precizne udarce na gol domaćina za trećinu poluvremena uspeli da smanje razliku na jedan gol. Sloga, potom ponovo  preuzima primat sve do 43 minuta, i opet pravi razliku od pet golova. U tom delu utakmice domaćini upadaju u problem sa još uvek spornim sudijskim odlukama:  čak tri igrača u jednom trenutku nalaze se van terena sa kaznom od dva minuta,  te sam finiš sa dva gola razlike donosi neizvesnost do zadnja dva napada. Uz greške i na jednoj  i na drugoj strani u zadnjih minut i po , utakmica ipak, zasluženo rešena u korist Sloge.

Uzbudljiva i dinamična utakmica u najkraćem bi se mogla opisati kao revija golmanskih majstorija sa obe strane. Naime, golman Partizana Milosavljev odbranio je 14 šuteva, Stojanović jedan,  dok je učinak Sloginih čuvara mreže ukupno 19. Najefikasniji u timu sloge bili su Vokši Ivan i Veljko Davidović sa po  4 gola, a u timu Partizana, Živković Nemanja i Stevanović Darko po pet puta su savladali domaće golmane. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman Sloga ZmarForce , Luka Radović.

Sloga ZmartForce: Stojanović 2, Vokši 4, Pavić, Stevanović, Antelj 9 odbrana, meić 2, Janković 2, Marjanović, Ražnatović, Davidović 4, Gojković 3, Radović 10 odbrana, Džamić, Cupara, Todorović 4, Pantelić.

Partizan: Butulija 2, Jokić 1, Živković 5, Grubić, Radovanović 1, Pavlović 1, Milenković 2, Mikić 1, Milosavljev 14 odbrana, Pižurica, Trnavac, Jugov, Stevanović 3, Glendža, Maksić 1, Stojanović 1 odbranu.

Golman Sloga ZmarForce, Luka Radović u ime svojih suigrača zahvalio se protivniku na „fer i korektnoj borbi“ , a utakmicu je okarakterisao kao „snažnu i borbenu svih 60 minuta“:

-Ovom utakmicom pokazali smo karakter naše ekipe: u prvom poluvremenu smo pokazali bolji utisak, dok smo u drugom delu igrali bolju odbranu. Mogli smo da se „vratimo“ uprkos greškama i promašenim zicerima. Bitno je da smo se tokom cele utakmice držali kao jedan tim, i jedna dobra i hrabra ekipa koja je pokazala da ima kvalitet.

Strateg Stoga ZmartForce, Nenad Kraljevski čestitao je „na prvom mestu svojim igračima na borbenosti i pobedi nad ekipom Partizana koja u svom sastavu ima čak dva A reprezentativca“:

• Mislim da je ovo možda bilo i naše najbolje poluvreme ove takmičarske sezone, a radi se o prvom poluvremenu utakmice gde smo uspeli da ostvarimo zaista veliku razliku. Na žalost istu razliku nismo uspeli da održimo u drugom poluvremenu , pa čak ni onih pet koje je ostvareno u toku drugog poluvremena. Sigurno je da smo kontrolisali utakmicu sve do 45-6 min kada smo imali tu razliku u rukama, no tada na scenu nastupaju neke naše greške. Čak i bez tri igrača u polju u tim momentima uspeli smo da sačuvamo razliku koja nas je , zasluženo dovela do pobede.

Uz želje Partizanu u nastavku sezone, Kraljevski je istakao da se nada „da će Sloga uspeti da eliminiše neke svoje greške u nastavku sezone, i da ostvari pobedu i na nekom od narednih gostovanja“.

Junak Partizana, golman Milosavljev, čestitao je Slogi i rekao da je njegovo mišljenje da su „sami izgubili utakmicu: nismo igrali ono što smo dogovorili u svlačionici i što smo spremali cele nedelje. Nismo odigrali to što je trener tražio , čak smo mogli u završnici i sa tako lošom igrom da stignemo i prestignemo Slogu, ali mislim da u tom delu nismo imali ni sreće.“

Nenad Maksić nije imao reči pohvale za svoju ekipu, izuzev za golmana Milosavljeva, rekavši da je problem ekipi Partizana doneo i nastup nekih igrača za reprezentaciju te nisu bili na pripremama za utakmicu sa Slogom. Uz čestitke domaćinu na pobedi, Maksić je reko da bi „ s obzirom da je Sloga kontrolisala celu utakmicu bili nezasluženo da su je izgubili“.

Ono što očekuje Slogu ZmartForce u sledećem periodu je utakmica KUPa Srbije sa SDG Užice u Požegi u petak, 3. novembra od 19 časova, a potom kratka pauza pred međunarodnu utakmicu u okviru Čelendž  Kupa u Moskvi.