Sport

Sloboda i Zemun podelili bodove

Posted: 27. avgusta 2016. u 23:40   /   by   /   comments (0)

Na Gradskom stadionu u Užicu u utakmici trećeg kola Prve lige “Srbija”  pred oko 1000 gledalaca, Sloboda i Zemun su igrali nerešeno (0:0).

Malo je reći da su akteri derbija razočarali, neko iz publike konstatovao da su se igrači plašili ulaska u kazneni prostor kao da je reč o minskom polju.
Za 45 minuta prvog poluvremena jedna lopta upućena je u okvir gola, Ajković je šutirao sa 20 metara u Tasićevo naručje. Taj podatak je dovoljan da ilustruje igru petendenata na vrh tabele. Ne samo da nije bilo kombinatorne igre, izostala je prava mera agresije i drskosti, nije bilo igrača koji bi potezom pokrenuo ekipu, uneo energiju u meč i probudio gledalište.
Ništa se nije promenilo ni na početku drugog poluvremena, čak ni nekoliko ubacivanja iz slobodnog udarca, u visini kaznenog prostora, nisu donela ni pokušaj šuta ka golu.
Tek u 59. minutu, posle prodora i centaršuta Miličića, novi centarfor Slobode Đerić uspeva da između dva protivnička igrača glavom uputi loptu ka golu, ali je za Kirovskog to bio lak plen. Na suprotnoj stani, više zbog nepotrebnog Tasićevog istrčavanja nego zbog preciznog šuta, Zlaković je pripretio sa ivice šesnaesterca, prebacio je golmana ali i gol.
Po isključenju Cakića, zbog drugog žutog kartona, Sloboda je imala 15 minuta da materijalizuje brojčanu prednost, ali tek u drugom minutu nadoknade došla je do nečega što je mogla biti šansa. Na centaršut Velemira, Đerić je pokušao glavom, ali je bio neprecizan. Usput su i Zemunci nekoliko puta valjanjem po terenu trošili vreme… Sloboda – Zemun, ništa – ništa, mada će u tabeli upisati po bod.

Sudija: Milan Mitić (Leskovac) . Pomoćnici: Jovan Grujić (Niš), Miloje Milićević (Prokuplje).
Žuti kartoni: Joksimović, Miličić, Jeremić, Velemir (Sloboda), Cakić, Osmanagić, Dimić (Zemun).
Crveni karton: Cakić (Zemun) u 74. minutu

SLOBODA: Tasić, Miličić (78. Vučković -), Marjanović , Rudan , Joksimović , Milanović , Jeremić , Nešović (72. Džejkobs ), Vukmirović (64. Velemir ), Đerić , Namani .

ZEMUN: Kirovski, Zlatković, Bubanja (46. Cvetković ), Đokić , Cakić , Luković, Ivelja, Ljubomirac , Ajković (77. Vučić ), Osmanagić (46. Dimić), Sotirović .

izvor i foto: FK Sloboda