Sport

Sloboda dominantna na domaćem terenu

Posted: 4. februara 2018. u 08:35   /   by   /   comments (0)

Košarkaši Slobode pobedili su na domaćem terenu ekipu Zdravlja iz Leskovca rezultatom 100:91 (62:46).

Kako je i najavljeno, gostujuća ekipa nije ni malo bila za potcenjivanje,  naročiti u prvom delu utakmice u kome je Sloboda dozvolila sebi luksuz da do pred sam kraj poluvremena prepusti vođstvo gostima. Odbrana domaćina je zakazala te je 3 minuta do pred kraj poluvremena Zdravlje bilo u u zasluženom vođstvu. Ipak,  zadnji minuti prvog poluvremena pokazali su da užički potencijal za kratko vreme može da pokaže maksimum u kritičnim momentima pa je rezultat preokrenut na +16 za domaćina. Drugo poluvreme donelo je ujednačeno kvalitetnu igru Slobode: odbrana i napad su funkcionisali besprekorno pa je bilo potrebno uložiti minimum snage na ovakvu koordiniranost koja je i donela zasluženu pobedu. Gard gostiju održavao je  prednost koju je Sloboda stekla u prvom poluvremenu pa je gostujuća ekipa morala da se pomiri sa časnim sportskim porazom.

U ekipi Slobode istakli su se Filip Pajević sa 25, Petar Marić sa 23 i Simić sa 21 poenom.

Naredno , 17. kolo za Slobodu donosi gostivanje u Aleksincu gde će igrati sa ekipom Napretka. Užički klub organizuje odlazak navijača na ovu utakmicu a zainteresovani se mogu prijaviti u prostorijama kluba.

M.M. / Foto: KK Sloboda, arhiva