Sport

Sedma uzastopna pobeda odbojkaša „Užica“

Posted: 6. februara 2018. u 23:16   /   by   /   comments (0)

Odbojkaši „Užica“ zabeležili su sedmu uzastopnu pobedu , ovog puta u utakmici sa ekipom „Banata“ iz Vršca 0:3 (12:25, 21:25, 26:28) 59:78. Utakmica se igrala u hali Milenijum u Vršcu, 4. Februara, a nakon ovog kola Užičani su zauzeli treće mesto na tabeli Prve B lige Srbija sa 33 boda, pet manje od vodeće ekipe Novog Sada

U prvom setu je Užice na servis Lazića napravilo veliku razliku u poenima (tehnički tajm aut 12:2 za Užice). Ovim rezultatom su se Užičani izborili za veći kolač samopouzdanja i  stabilnom igrom osvojili prvi set. U drugom setu se vodila izjednačena borba do polovine seta. Na servis Nenadića gosti su se rezultatski otcepili i osvojili rutinski i drugi set. Treći set je bio izjednačen do rezultata 10:10. Tada dizač Banata Savin sjajnim servisima razbija do tada odličan prijem servisa gostiju i, uz pomoć grešaka Užičana, ekipa Banata uspeva da povede sa 18:12. Tada kreće potera Užičana da se rezultatski stigne domaća ekipa i izbegne produžavanje utakmice. Bilo je 20:16, pa 23:20 za Banat. Ali posle greške u rotaciji domaće ekipe, Vrščani su potpuno izgubili samopouzdanje i koncentraciju i gosti su poklon oberučke prihvatili.

U narednom kolu, u subotu 10 februara  odbojkaši Užica igaće na svom terenu sa Topličkim Vitezovima iz Kuršumlije. Ova utakmica će ujedno biti i prilika za revanš budući da su od ekipe Vitezova izgubili meč u jesenjem delu ovogodišnjeg prvenstva.

Banat: Topalović, Pavlović 4p, Radić 1p, Vasilije 1p, Savin 4p, Markov (kap) 8p, Vladisavljev 12p, Milutinović, Medić 4p, Simić 9p, Tintor (lib), Pavkov (lib); trener Santrač;

Užice: Lekić 1p, Kurćubić (lib), Ćirković, Nenadić 15p, Derikonjić, Ignjatović 4p, Lazić (kap) 20p, Krstić 1p, Ljubojević 5p, Lekaj, Betić 4p, Milojević (lib); treneri Bogosavljević i Krsmanović;

Sudije: Dragana Vitorović, Milena Pajenk

M.M. / Izvor: Odbojkaški klub Užice