Sport

Peta uzastopna pobeda košarkaša Slobode

Posted: 2. februara 2019. u 22:38   /   by   /   comments (0)

Košarkaši Slobode zabeležili su večeras (2. februara) petu uzastopnu pobedu u ovogodišnjem prvenstvu Košarkaške lige Srbije u utakmici sa ekipom Beovuk 72 iz Beograda rezultatom 93:84 (51:42).

Malo toga za pomenuti u prvoj četvrtini. Uglavnom, slabe, ležerne, neintenzivne odbrane, u napadima se nije „poštovala“ lopta. Nešto bolje prvi period otvaraju domaći košarkaši, i već na samom startu stiču određenu prednost, 8:2 je za Slobodu. Malo po malo, gosti sustižu prednost domaćih, i polovinom prvog dela su na samo poen zaostatka, 17:16. Konačno, domaći dižu intenzitet odbrane, vezuju neke poene, uglavnom forsirajući tranziciju i opet stiču nešto osetniju prednost, 26:18 je u korist Užičana. Prvi period se završava serijom gostujućih košarkaša od 5:0, za konačnih 26:23 na kraju prve četvrtine.

U drugi period domaći košarkaši ulaze znatno angažovanije. Kediri postiže poene blizu obruča, Hristov se nadovezuje trojkom, Kediri dodaje još dva poena… Odbrana je i dalje dobra, Čomagić beleži jedno efektno zakucavanje….i prednost domaćih ubrzo je dvocifrena, 35:23 u korist košarkaša Slobode !
Iz timeout-a koji je tražila gostujuća klupa, Slobodaši igraju još jednu dobru odbranu, Hristov i Kediri organizuju sjajnu alej-ap kombinaciju za oduševljenje u Velikom parku , +14 je za Užičane. U nastavku, sledi pravi revolveraški obračun… Živanović pogadja trojku, mladi Ćubić vraća, Jevdjenić dodaje još jednu za goste… 48:40 je za Slobodu, da bi se prvo poluvreme završilo rezultatom 51:42 u korist domaćih momaka.

Slabo, dekoncentrisano u drugo poluvreme ulaze košarkaši Slobode. Mnoštvo raznoraznih grešaka, promašaja, prelako prodatih lopti… Gosti prilaze na – 4, a nedugo zatim i na samo minus 2 (59:57). Ništa u tim momentima nije funkcionisalo u redovima ekipe Slobode… Konačno, publiku, a i svoje saigrače iz letargije diže David Kediri sjajnim putback zakucavanjem….Slobodin Amerikanac nastavlja da briljira, bilo ga je na svakom delu terena…na skoku, u odbrani, u napadu…zaista je bio dobar u tim momentima… 67:58 je za Užičane, serija dobrih poteza u oba pravca se nastavlja… +11 je u korist košarkaša Slobode, 69:58 !
Do kraja trećeg perioda, domaći uglavnom lako održavaju stečenu prednost i u poslednju četvrtinu ulaze sa plus 11 na svom kontu.

U poslednjem periodu, uglavnom, igra se koš za koš… Hristov i Kediri na jednoj, kao i Živanović i Karalić na drugoj strani vuku svoje ekipe… Ne toliko lepa košarka za oko, mnogo je tu bilo nesnalaženja na obe strane, što defanzivno, a pogotovo je bilo propusta i promašaja u napadačkom delu. Slobodaši nekako uspevaju održavati stečenu prednost, da bi pred sam kraj meča, brzanjem i greškama, kao i velikim brojem promašenih zicera, sebi nepotrebno zakomplikovali život… Gosti bude kakvu-takvu nadu da mogu do preokreta….međutim, Hristov pogadja vezane penale i stavlja tačku na ovu utakmicu.

Najefikasniji akter meča bio je David Kediri, koji je iskoristio odsustvo klupskog mu kolege Marića, i odigrao najbolju utakmicu od kada je zadužio crveno-crni dres. Postigao je 27 poena, tome je dodao i 7 skokova, i na taj način zaokružio vrlo dobru partiju. Markus Lovet je odigrao nešto skromnije za standarde na koje je navikao užičku publiku. Ipak, na koncu, odigrao je sasvim solidan meč, postigao 14 poena, tome je dodao po 5 asistencija i skokova. Ne bi trebalo zaboraviti ni Brankovića, Simića, Crnića, Hristova….svi su dali svoj doprinos večeras.

Kod gostiju, bolji od ostalih bili su centar Karalić (20 poena, 12 skokova), Matijašević (18 poena), kao i sin legendarnog Mijaila Grušanovića, Mladen, koji je dodao 16 poena.

U sledećem kolu, 9. februara, košarkaši Slobode gostiju ekipi Dunava.

Izvor i foto: KK Sloboda