Sport

Kadeti Slobode poraženi od Kikera u prvoj baražnoj utakmici

Posted: 17. juna 2016. u 09:21   /   by   /   comments (0)

U sredu 15. juna sa početkom u 17.30 časova na Gradskom stadionu u Užicu odigrala se prva baražna utakmica za ulazak u Kadetsku ligu Srbije koja je završena rezultatom SLOBODA-KIKER 1:2 (0:1). Kraljevčani su nadigrali nedorečene i bezizdejne Užičane i sa dve lopte u mreži Cvijovića stekli gol prednosti pred revanš u nedelju.

Mreža „crveno-crnih“ prvi put se zatresla u 37. minutu, posle mata u dva poteza. Korner s leve strane izveo je Zrnzević, loptu na drugoj stativi dočekao je Trklja i glavom sa tri metra poslao iza leđa Cvijovića.Na isteku 57. minuta gosti su duplirali prednost, a Zrnzević, koji je bio nerešiva enigma za Užičane, iz slobodnog udarca sa 20 metara loptu je poslao u desni donji ugao gola Slobode.

Jedinu konkretniju akciju u ovom meču domaćin je u 71. minutu pretvorio u utešni pogodak. Jaraković je centrirao sa leve strane, a Radojević „iz prve“ sa 12 metara nadmudrio Kneževića. Mogli su gosti i do trećeg gola, ali je Cvijović bio na visini zadatka posle centaršuta Denića i preciznog udarca Ivanovića sa šest metara.

Užice,  Gradski stadion, Gledalaca: 300.

Sudija: Petar Piper (Čačak) . Pomoćnici: Dušan Jakovljević i Milan Bilbija (oba Čačak).

Strelac: 0:1 Trklja u 37., 0:2 Zrnzević u 57., 1:2 Radojević u 71. Igrač utakmice: Zoran Zrnzević (Kiker).

Žuti kartoni: Jovanović, Marić, Markićević, Popović (Sloboda), Trklja,Knežević, Karović (Kiker).

Crveni karton: Savo Jovanović (Sloboda) u 61.

Sloboda: Cvijović , Toskić (od 61. Stamatović), Jaraković , Jovanović , Popović , Marić , Vučićević , Radojević (od 84. Savić ), Markićević (od 73. Knežević ), Ilić , Topalović (od 65. Marković ).

Kiker: Knežević , Bošković , Petrović , Karović , Joković , Trklja , Zrnzević (od 90. Bukumira), Čamagić (od 56. Čorbić ), Denić (od 90+2. Mijailović ), Bojanić (od 88. Tarailo), Ivanović .

Izvor: FK “Sloboda” Užice