Sport

Drugo kolo- druga pobeda: Hard ‘n’ heavy

Posted: 1. oktobra 2017. u 23:35   /   by   /   comments (0)

Rukometaši Sloge ZmartForce su zasluženo, ali mnogo teže od očekivanog, pobedili subotički Spartak rezultatom 24:21.

Utakmicu drugog kola SRLS, pred oko 800 svedoka u požeškoj sportskoj hali, Sloga ZmartForce je počela vođstvom, a posle  2:1 domaći su pomislili da će ekipa trenera Lakovića bez većeg otpora položiti oružje. Međutim, prpošni Bačani preokreću rezultat i stižu do vođstva od 5:2. Prvi preokret se dešava u narednih nekoliko minuta. Požežani pojačavaju odbranu i brzim i kreativnim rešenjima u napadu  stižu do 6:5. Kada je publika pomislila da će plavo beli napraviti značajniju razliku i mirno privesti kraju  pouvreme – novi obrt. Promašeni ziceri domaćih i sjajne odbrane Abadžića, daju krila Subotičanima  i oni poluvreme  završavaju vođstvom od 13:11.

Početak drugog dela susreta  ne donosi očekivane promene. Obe ekipe igraju dobre odbrane, golovi se teško postižu, a rukometaši požeškog tima ophrvani željom za pobedom i dokazivanjem pred brojnom publikom, čine više grešaka.Do polovine  poluvremena vodi Spartak, a tek u 46. minutu domaći uspevaju da izjednače.  Finalni deo susreta  je konačno pripao Slogi ZmartForce. Sjajne odbrane Antelja, munjevite kontre i  stamena  odbrana, dovele su do prednosti od 4 gola za Slogu. Na kraju je ovaj uzbudljiv, pravi prvenstveni, meč završen rezultatom 24:21.

Nakon jedne od najuzbudljivijih superligaških utakmica Sloge na domaćem terenu, preovlađuje utisak da smo gledali rovovski duel  dve mlade i talentovane ekipe i dve jake trenerske ličnosti, u kojem je pobedu odneo kvalitetniji (tim). Snažni dueli, brza igra, bravurozne golmanske odbrane i nekoliko odličnih individualnih poteza su dali aromu ovom susretu. Kod gostiju su najzapaženije role imali, već pominjani, golman Abadžić, ekstra talentovani bek Potpara, koji je postigao najviše pogodaka za subotičkog superligaša -5, rame uz njega,  znatno  iskusniji srednji bek Pernar i  krilo Radosavljević. Zvanično najbolji igrač meča je golman Sloge ZmarForce Marko Antelj. Veliki doprinos pobedi su dali i najbolji strelac utakmice Ivan Vokši sa 9 golova,  Darko Todorović je doodao 5, dok su Dušan Medić i Veselin Stojanović postigli po 4 gola.  Priznanje zaslužuje i publika, koja je zdušno bodrila Slogu tokom cele utakmice.

Sloga ZmartForce nakon dva kola ima 4 boda i deli prvo mesto na tabeli SRLS sa Crvenom Zvezdom, koja takođe ima dve pobede.

U pauzi između dva poluvremna, u hodniku, bez namere da prislučkujem, čujem razgovor dva igrača Spartaka. Mlađi komentarišući dešavanja u prvom poluvremenu, između ostalog, kaže starijem suigraču: „…ja sam mislio da će oni nas počistiti sa parketa!“ I mi.